logo fepps
Darija Marković

saradnik u nastavi

Rođena je 1991. godine u Novom Sadu. Srednju školu je završila u Karlovačkoj gimnaziji, a osnovne akademske studije prava na Pravnom fakultetu Univerziteta Privredna akademija u   Novom Sadu.

Predstavljajući fakultet na nacionalnom takmičenju studenata u Međunarodnom humanitarnom pravu osvojila je ukupno drugo mesto, kao najbolji student prava i nagradu za najboljeg   govornika.

Završila je dvogodišnju pravosudnu praksu u Državnom pravobranilaštvu Republike Srbije.

Završila je Regionalnu akademiju Ujedinjenih nacija sa sedištem u Beču, kao student generacije iz Srbije, nakon čega je ostala pri Akademiji kao deo PEER+ programa.

Magistrant je magistarskog studijskog programa Međunarodna zaštita ljudskih prava na univerzitetu RUDN u Moskvi.

Autor je više radova objavljenih u kategorisanim naučnim časopisima i učesnik više međunarodnih naučnih konferencija.

Tečno govori engleski, španski i ruski jezik, a služi se nemačkim i korejskim.