COVID 19 - OBAVEŠTENJE MINISTARSTVA PROSVETE, NAUKE I TEHNOLOŠKOG RAZVOJA

12.03.2020.

Ovim putem Vas obaveštavamo da su zbog pojave COVID-a 19 (korona virusa) zabranjena javna okupljanja u zatvorenom prostoru sa više od 100 (stotinu) ljudi. Ukoliko su grupe za predavanja veća od tog broja, potrbno je izvršiti reorganizaciju u nastave i napraviti više manjih grupa.

Takođe, potrebno je razmotriti mogućnost odlaganja planiranih ekskurzija, programa razmene i studijskih putovanja u inostranstvo.

Do odlaganja može doći ukoliko je planirano da se putovanja realizuju u područjima u kojima je izbila ova respiratorna infekcija, a zvanični državni organ izdao preporuku da se tu ta područja ne putuje.

U skladu sa zdravstvenim preporukama koje ustanove primenjuju radi sprečavanja širenja infekcije, potrebno je redovno održavanje prostora visokoškolskih ustanova:

- provetravanje amfiteatra, vežbaonica, kabineta i svih prostorija u kojima borave studenti i profesori;

- redovno pražnjenje korpi za otpatke koristeći rukavice;

- pranje i dezinfikovanje podova, zidova, vrata i površina klupa;

- redovno snabdevanje sapunom toaleta, učionica i vežbaonica;

- izdavanje preporuka studentima i zaposlenima da redovno peru ruke, da ne dodiruju oči, usta i nos neopranim rukama;

- postaviti preporuke o preventivnim aktivnostima na sajtove fakulteta.

U vezi sa tim, potrebno je svakodnevno pratiti novonastalu situaciju i preporuke koje izdaje zvanični državni organ.