Saradnja FEPPS-a i KAS-a Nemačka Fondacija Konrad Adenauer

Prvi radni doručak medija s Ombudsmanom i Poverenikom u organizaciji FEPPS-a i KAS-a Nemačka Fondacija Konrad Adenauer, predstavništvo u Beogradu (KAS) i Fakultet za evropske pravno-političke studije (FEPPS) zajednički su pokrenuli projekat redovnih razgovora novinara i glavnih i odgovornih urednika renomiranih domaćih medija, u nameri upoznavanja građana Srbije sa njihovim osnovnim pravima. Projekat je počeo 25. maja 2010. godine, a godišnje će se održati četiri ovakva susreta u formi radnog doručka. Nakon pozdravnog obraćanja Dekana Fakulteta za evropske pravno-političke studije prof. dr Ilije Babića i gospođe Aleksandre Popović ispred Fondacije Konrad Adenauer, novinari i urednici su u neformalnoj atmosferi razgovarali su sa Ombudsmanom i Poverenikom o svim elementima važnim za proces izgradnje institucija u pravnoj državi, pre svega o dosadašnjim problemima u radu nezavisnih tela i aktuelnim primerima iz političko-društvenog života Srbije.