Društveno-istorijski kontekst 20. veka

9.12. i 10.12.2013. na Fakultetu za evropske pravno-političke studije održan je drugi po redu međunarodni studentski stručni skup pod nazivom "Društveno - istorijski i kulturni kontekst 20. veka".
Ovaj dvodnevni skup organizovao je Fakultet za evropske pravno-političke studije iz Novog Sada u saradnji s Centrom za istoriju, demokratiju i pomirenje iz Novog Sada, Filozofskim fakultetom Banja Luka i Udruženjem studenata istorije "Milan Vasić" Banja Luka.

Međunarodni studentski stručni skup "Društveno-istorijski kontekst 20. veka" predstavlja nastavak saradnje pomenutih institucija uspostavljen u martu ove godine u Banja Luci kada su domaćini istoimenog skupa bili studenti Filozofskog fakulteta Banja Luka i Udruženja studenata istorije "Milan Vasić" Banja Luka.
Kroz dvodnevni rad i druženje studenti su i ovaj put imali priliku da steknu znanje i veštine, neguju interdisciplinarni pristup kroz saradnju sa srodnim strukama, i preispitaju pristup novijoj istorijskoj građi.